218
等級4
642
識我嘅朋友都知道我超級鍾意食阿元!!由第三街細細間鋪頭食到而家有幾間分店,繁忙時間都仲係要等位,好好生意啊🥰呢度由外到內都充滿住台灣風味~無論係裝修定店員都會有一種去咗台灣嘅感覺!雖然價錢就一定冇台灣咁平㗎啦,但係喺香港來講,性價比真係好高!😋.one of my favourite taiwanese restaurants in hk! used to come here quite often (5 times a week was my record 🤪) for authentic taiwanese food 🇹🇼 their chicken rice with a perfect sunny side up is definitely my personal favourite especially during days when i wanna lose some weight 😉most importantly, the prices here are super affordable! love it! 😍😍😍.《爆蛋雞肉飯》$42 😋😋😋真心覺得呢個雞肉飯超un
更多
識我嘅朋友都知道我超級鍾意食阿元!!由第三街細細間鋪頭食到而家有幾間分店,繁忙時間都仲係要等位,好好生意啊🥰
呢度由外到內都充滿住台灣風味~無論係裝修定店員都會有一種去咗台灣嘅感覺!雖然價錢就一定冇台灣咁平㗎啦,但係喺香港來講,性價比真係好高!😋
most importantly, the prices here are super affordable! love it! 😍😍😍
爆蛋雞肉飯
$42
108 瀏覽
1 讚好
《爆蛋雞肉飯》$42 😋😋😋
真心覺得呢個雞肉飯超underrated!! 雞肉飯明明係佢哋嘅第二主打,但好似冇乜見過人介紹🥺雞汁係阿元秘製,再加埋太陽蛋汁撈飯,完全係絕配!雞肉飯完全係減更肥嘅時候嘅欣物~雖然雞汁都有少少肥但係點都好過食滷肉飯嘛🤪!
魯肉飯
$25
137 瀏覽
1 讚好
《起司蛋餅》$25 😋😋
相比起之下,呢一個蛋餅好似冇呢度嘅飯咁出色。唔係唔好食嘅,純粹只係一個普通嘅蛋餅。蛋餅嘅皮比較薄,令到蛋味好出好香。芝士蛋餅有兩個選擇,另外一款係爆濃芝士,嗰一款應該會拉到絲,呢款就唔會太膩~旁邊嘅辣醬都幾辣下,點少少吊下味就好啦!
不過如果想嗌小食嘅話,我會比較推薦呢度嘅鹽酥雞同酥炸魷魚🦑!

(以上食評乃用戶個人意見 , 並不代表OpenRice之觀點。)