Read full review
2008-01-11
40 views
我有次想去幫襯rainbow 買一碗"紅綠豆兩溝", 他們收的價錢是$18/碗, 嘩...去搶咩...單拼$10/碗, 雙拼$18/碗...差不多收兩碗價錢???? 唔通佢俾兩碗的份量我??? 一個飯碗份量, d料成本值幾多錢呀??? 人地甜品屋雙併最多加$2, 甜品水準同佢地一樣, 但只收$12/碗雙拼, 份量相同。所以我決定唔會幫襯rainbow,做一個精明消費者,唔好因多人幫襯同埋佢個名而去盲目幫襯。有時我諗..做生意的人,都要拿個良心出來諗下, 你個產品價目表同你個產品配套來衡量一下,係咪值得定呢個價錢!!
Post