38
11
5
等级4
788
0
2018-01-30 2196 浏览
依家时令嘢系金蚝,就连鼎爷前几日都在大台教人煎金蚝。周末,我哋入咗去流浮山谂住买定啲货用嚟做团年饭嘅𩠌,去到 “十妹” 个档口,佢见我哋系熟客就计平好多,原价480蚊一斤,都特价卖400蚊俾我咃,仲留咗一斤靓生蚝 俾我哋,90蚊一斤乍,就连企喺我隔离个客人都妒忌我哋。屋企人话,咁靓嘅生蚝不如就地正法,揾家酒家整嚟食。十妹姐就介绍我哋去邦记,仲即系帮我哋打电话去留台。好彩有十妹姐,否则都几难入台。坐低之后,就去对面间许照记买埋其他海鲜,跟住大家就等食喇。靓阿姐先来每人一碗鱼汤,白雪雪鱼味浓,好好饮。【象拔蚌】550蚊一条,起片成一大碟,用上汤来灼。大家抢住嚟食,好爽,好鲜味。【蛏子】买咗十二両,简简单单用嚟白灼,用芽菜垫底,浇些熟油豉油,真系好好味。带子四只斤半重,用蒜蓉粉丝来蒸。好鲜美。粉丝最正。【大海虾】四只,都九両重了。用豉油王来煎,系工夫嘢。煎得太耐,虾肉会老,煎得唔够耐就啲豉油入唔到味。最妙嘅系,师父将海虾开了边嚟煎,食起上嚟都方便好多。90蚊一斤嘅生蚝,原来有12只,用姜葱来整。姜葱蚝好肥美。鲜鲍鱼四只十両重,用椒盐来做,香气四溢。肉厚弹牙,唔嘢好讲。最后仲送多碟生菜俾我哋食
更多
依家时令嘢系金蚝,就连鼎爷前几日都在大台教人煎金蚝。周末,我哋入咗去流浮山谂住买定啲货用嚟做团年饭嘅𩠌,去到 “十妹” 个档口,佢见我哋系熟客就计平好多,原价480蚊一斤,都特价卖400蚊俾我咃,仲留咗一斤靓生蚝 俾我哋,90蚊一斤乍,就连企喺我隔离个客人都妒忌我哋。

屋企人话,咁靓嘅生蚝不如就地正法,揾家酒家整嚟食。十妹姐就介绍我哋去邦记,仲即系帮我哋打电话去留台。

92 浏览
0 赞好
0 留言

好彩有十妹姐,否则都几难入台。坐低之后,就去对面间许照记买埋其他海鲜,跟住大家就等食喇。
214 浏览
0 赞好
0 留言

靓阿姐先来每人一碗鱼汤,白雪雪鱼味浓,好好饮。

鱼汤
49 浏览
1 赞好
0 留言

【象拔蚌】550蚊一条,起片成一大碟,用上汤来灼。
象拔蚌
$550
56 浏览
0 赞好
0 留言

大家抢住嚟食,好爽,好鲜味。

40 浏览
0 赞好
0 留言
31 浏览
0 赞好
0 留言

【蛏子】买咗十二両,简简单单用嚟白灼,用芽菜垫底,浇些熟油豉油,真系好好味。

白灼蛏子
39 浏览
0 赞好
0 留言
29 浏览
0 赞好
0 留言

带子四只斤半重,用蒜蓉粉丝来蒸。
蒜蓉粉丝蒸带子
38 浏览
0 赞好
0 留言

好鲜美。粉丝最正。

29 浏览
0 赞好
0 留言

【大海虾】四只,都九両重了。用豉油王来煎,系工夫嘢。煎得太耐,虾肉会老,煎得唔够耐就啲豉油入唔到味。
豉油王大虾
36 浏览
0 赞好
0 留言

最妙嘅系,师父将海虾开了边嚟煎,食起上嚟都方便好多。

32 浏览
0 赞好
0 留言

90蚊一斤嘅生蚝,原来有12只,用姜葱来整。
姜葱蚝
$90
31 浏览
1 赞好
0 留言

姜葱蚝好肥美。

26 浏览
0 赞好
0 留言

鲜鲍鱼四只十両重,用椒盐来做,香气四溢。
椒盐鲍鱼
29 浏览
0 赞好
0 留言

肉厚弹牙,唔嘢好讲。

23 浏览
0 赞好
0 留言

最后仲送多碟生菜俾我哋食。
13 浏览
0 赞好
0 留言

今餐总共买咗1090蚊海鲜,酒家收手工费600蚊 (虽然唔平,总好过我去整盏糟蹋啲靓海鲜)。一人平均四旧水多啲,食材又靓,食得又开心,抵!
(以上食记乃用户个人意见 , 并不代表OpenRice之观点。)
张贴
评分
味道
环境
服务
卫生
抵食
用餐途径
堂食
用餐时段
晚餐
推介美食
象拔蚌
$ 550
豉油王大虾
姜葱蚝
$ 90
椒盐鲍鱼