更多
2008-05-17
33 浏览
长长的萫薯包已经唔系第一次吃. $16, 大大个, 相对好似抵食一点.昨日去ifc修完眉, 就顺便去买个萫薯包, 当今天lunch吃. 遇上just baked, 所以有好多. 今日食之前叮番热, 优质食材所造的面包当然系唔同的, 不论面包的香味和口感, 以至蕃薯的质素都系令人好满足. $16 一个包其实真系值. $16 一个用日本制法和日本食材的日式面包 其实好抵. 在日本, 230yen(~$16) 根本买唔都一个比较丰富或有点花款的包, 最起码都要298yen, 即大约$20. 但每次去到日本, 我都唔会吝啬, 应该话系忍唔住面包的引诱, 一见到面包店, 就要走入去帮衬, 或特登留肚吃面包.
昨日去ifc修完眉, 就顺便去买个萫薯包, 当今天lunch吃. 遇上just baked, 所以有好多. 今日食之前叮番热, 优质食材所造的面包当然系唔同的, 不论面包的香味和口感, 以至蕃薯的质素都系令人好满足. $16 一个包其实真系值.
$16 一个用日本制法和日本食材的日式面包 其实好抵. 在日本, 230yen(~$16) 根本买唔都一个比较丰富或有点花款的包, 最起码都要298yen, 即大约$20. 但每次去到日本, 我都唔会吝啬, 应该话系忍唔住面包的引诱, 一见到面包店, 就要走入去帮衬, 或特登留肚吃面包.
张贴